IDENTYFIKACJA WIZUALNA

Identyfikacja wizualna to wszystkie elementy, kreujące wizerunek firmy. Składają się na nią symbole i zachowania, stosowane w celu wyróżnienia jej spośród konkurencji. Identyfikacja wizualna to “ubranie” każdej firmy, namacalna interpretacja, która działa na zmysły. Wyróżnikiem identyfikacji wizualnej jest nieprzypadkowość, nie opiera się ona na osobistej preferencji, lecz na mocnym podłożu strategicznym marki.

Identyfikacja zwraca uwagę na 3 rzeczy: to, kim jesteśmy, to jacy jesteśmy, to jak się zachowujemy. Skuteczny design nie ma być formą dekoracji, lecz osiągać zamierzone rezultaty np. edukacyjne, marketingowe. To, z czym chcemy być kojarzeni, musi być odpowiednio zaprezentowane w identyfikacji wizualnej firmy.

Poniżej przedstawiona została realizacja dla centrum szkoleniowego Lincoln Electric w Tychach. Wykonaliśmy m. in. wielkoformatowe laminowane wydruki w formie tapety na ścianę holu głównego, wydruki i numerację szafek do szatni, tablice informacyjne, dedykowany wieszak na przyłbice spawalnicze oraz napisy 3D na ścianę.

Pozostałe realizacje w kategorii identyfikacji wizualnej